Cumartesi , Eylül 25 2021
Önemli

E-Bike sahibi olmanın faydaları nelerdir?

E-Bike sahibi olmanın faydaları nelerdir?

2019’da yapılan araştırma sonuçlarına göre, Avrupa ve Amerika’da iki tekerli bisiklet satışları e-bike hariç tüm kategorilerde düşüş gösterdi? Peki neden bu kadar insan manuel bisikletlerden elektrikli bisikletlere geçiş yapıyor? İnsanların elektrikli bisiklet konusunda cazip buldukları şey ne? İşin özünde e-bike kullanmak bisiklet kullanmaktan daha fazla fayda sağlayabilir.

 

Ulaşım

Bisikleti A noktasından B noktasına gitmek için mi kullanıyorsunuz? Belki de daha çevreci bir duyguyla arabanın kontağını kapattınız. Bisiklet sürmek yürümekten daha hızlıdır, hatta bazı yoğun trafik durumlarında araba sürmekten de hızlıdır. Elektrikli bisiklet kullandığınızda ulaşacağınız yere motorize edilmemiş standart bisikletten daha hızlı varırsınız. 

Egzersiz

Standart bisiklete binmek hala iyi bir egzersizdir, ama elektrikli bisiklete binmek daha keyifli bir egzersiz çünkü aynı efor ile daha uzun süre ve daha uzun mesafe yol kat edebilirsiniz. E-bike sürmek, düşük etkili yani vücudunuza daha az zarar veya stres vererek, dayanıklılık geliştirmek için harika bir egzersizdir. Antrenmanınızı bir çentik yukarı atmanız gerektiğine inanıyor musunuz? Motorize edilmiş bir elektrikli bisikletiniz olması sürekli motorize sistemi kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. 100% insan gücüyle çalışan bir deneyim için elektrikli sistemi her zaman kapatma seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

Eklemlerinize Kolaylık

Bisiklete binmek, egzersiz yapmak isteyen ancak eklemlerde düşük etki ve pedal kolaylığına ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir seçenektir. Sorun şu ki, en ufak bir tepe bile sürüşünüzü istediğiniz bir meydan okumaya dönüştürebilir. Ya bu küçük ekstra itmeler ve pedallamalar sizi tepeye çıkarmak için vücudunuzda hasara hatta yaralanmalara sebep olsaydı? Bir e-Bike sahibi olmak, mevcut bisikletinize küçük bir turbo güçlendirme düğmesi eklemek gibidir, böylece ihtiyacınız olduğunda bu ek artışı elde edebilirsiniz.

Dışarının Keyfini Çıkarın

Birçok insan bisiklete binmeyi sever, çünkü açık havada zaman geçirmeyi ve temiz havanın ve güneşin tadını çıkarmayı severler. Bir e-bike sahibi olduğunuzda, aynı deneyimi yaşarsınız, hatta daha da iyisini. Çoğu insan e-bike kullanarak daha uzun mesafelerde daha uzun sürelerde bisiklet sürmekten keyif alıyor çünkü akü beslemeli yerleşik bir motor desteğine sahipler.

İlginizi Çekebilir

e-bike nasıl ortaya çıktı

E-Bike Nasıl Ortaya Çıktı?

Gelişen teknolojiyle motosikletlerin elektrikli hale dönüşmesi bisiklet pazarının da dikkatini çekmiştir. İlk etapta pilot ülkelerde …